10 YILLIK AMERİKAN VİZESİ NEDİR?

Amerika Vizesi Kaç Yıllık Veriliyor?

Amerika vizesi kaç yıllık veriliyor? sorusu, en sık karşılaştığımız sorulardandır. Eğer B1/B2 vize türüne, yani Amerika’da göçmen olmayan turistik, aile veya arkadaş ziyareti, fuar, konferans, iş toplantısı, tıbbi tedavi gibi sebeplerle gidecekseniz, bu durumda geçerliliği 10 yıla kadar olan vizeyi alabilirsiniz. Kısaca ifade etmek gerekirse, bu sorunun cevabı kesin biçimde verilemez.

ABD vize yetkilileri vize mülakatında başvurunuzun değerlendirmesini yaparak vize başvurunuz hakkındaki kararı verirler. Dolayısıyla vizenin 10 yıllık olup olmayacağı, randevu günü girdiğiniz vize mülakatının sonucunda ortaya çıkmaktadır. Psmvize.com ekibi olarak, danışmanlık hizmeti verdiğimiz yolcularımızın vize başvurularında onaylanan vizelerin yaklaşık %99’unun 10 yıllık olarak sonuçlandığını görmekteyiz.

10 yıllık amerika turist vizesi

ABD Vizesi ile Amerika’da ne kadar kalınır?

Sıklıkla sorulan bir diğer soru ise şu şekildedir “10 yıllık Amerika vizesi alan kişi, 10 yıl boyunca Amerika’da yaşayabilir mi?”.

Cevap. Kesinlikle hayır!

ABD 10 yıllık vize ile size 10 yıl boyunca çeşitli zamanlarda Amerika’yı ziyaret etme imkanı verir. Ancak verilen vizenin bir kuralı vardır. Amerika’da tek seferde veya parça parça olarak bir yıllık zaman dilimi içerisinde kalabileceğiniz maksimum süre 6 aydır. Bu 6 aylık süre ise yolcudan yolcuya değişebilir. Amerika’da kalış sürenizi, Amerika’ya giriş yaparken pasaportunuzu kontrol eden gümrük memuru belirler. Sizin yapmanız gereken, izin verilen süre içerisinde vizenizin kurallarını ihlal etmeden Amerika’dan çıkış yapmaktır. Herhangi bir ihlal durumu söz konusu değilse daha sonra yine ABD’ye tekrar giriş yapabilirsiniz.

10 yillik abd vizesi

10 Yıllık Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

10 yıllık Amerika vizesi alabilmenin en kolay yolu mantıklı ve hatasız bir başvuru sürecidir. Bunun için öncelikli olarak başvurunuzun doğru ve yeterli verilere dayanması gerekir. Her şeyin sorunsuz ilerlediği durumda size de 10 yıllık ABD vizesi verilebilir. Doğru ve eksiksiz destekleyici evrakların, mülakatta verdiğiniz cevapların ve daha önce sunulan DS160 formunun bir bütünlük içerisinde olması gerekir. Tüm bu şartların sağlanması ABD 10 yıllık vize alma şansınızı önemli ölçüde yükseltecektir.

Vize onayı ile birlikte en iyi sonucu almanız için biz ABD vize başvurularında profesyonel danışmanlık hizmeti alınmasını tavsiye ediyoruz. Zira başvuru formunda yapılan ufak hatalar, mülakatta net cevaplanamayan bazı sorular ABD vize görüşmelerinde büyük sorunlara yol açabiliyor. VizeyeBaşvur.com ile yaptığınız vize başvurularında bu tipte problemlerle karşılaşmaz, başvuru sürecinizde güvenle ilerlersiniz.

10 yıllık ABD vizesi almak için aşağıdaki formu doldurarak işlemlere başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir