YURT DIŞI DİL OKULLARI

DUBAİ

ES Dubai dil okulu Dubai’nin ilk uluslararası çapta eğitim veren ve öğrenci vizesi sağlayabilen dil okuludur. Okulumuz öğrencilere vize sponsorluğu yapabilmekte ve tüm vize işlemlerini öğrenci adına yerine getirmektedir. Her yıl 70+ in üzerinde farklı milletten öğrenciyi okulumuzda ağırlamaktayız ki bu sizin hem dil öğrenip hem de birçok kültürü aynı anda yakından tanımanıza olanak sağlayacaktır. Öğrencinin herhangi bir konsolosluğa gitmesine, banka hesabı göstermesine ve benzeri birçok evrak işlemleri ile uğraşmasına gerek yok. Diğer ülkelerden aldığınız vize redleri yada eğitim durumunuz,medeni haliniz, eğitim seviyeniz vize için herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Okul öğrenciden vize için:

1-Fotoğraf

2-Pasaport kopyası

3-Doldurulmuş başvuru formu

4-Ödeme dekontu ( Vizeye başvuru yapabilmek için tüm ödemenin okulun hesabına geçmiş olması gerekmektedir.)

Talep etmekte ve öğrenciye ortalama 2 -4 hafta içerisinde vize alabilmektedir. Şuana kadar vize başarı oranımız %99. Dubai vize konusunda Türk vatandaşlarına yeterince esnek. Vizeler 3 ay + 3 ay veriliyor. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekmektedir. Vize için öğrencinin bir şey yapmasına gerek yok. Tüm işlemler okul tarafından yapılmaktadır.

Vize konusunda sizi en rahat ettirecek olan ülke konumundadır.

Okulumuz içerisinde kafeterya, kütüphane, bilgisayarlar, ücretsiz ve sınırsız wi-fi bulunmaktadır. Bina da aynı zamanda market bulunmaktadır. Okulumuzun bütün hocaları native english speaker.’dır Tüm sınıflarımızda akıllı tahtalar bulunmaktadır. Okulumuzda Beginner seviyesinden Advanced seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut bulunmaktadır. Okulumuzda aynı zamanda Konuşma ve İELTS hazırlık sınıfımız bulunmaktadır. Kurslarımız Pazar günü başlayıp perşembe günü son bulmaktadır. Öğrenciler herhangi bir Pazar günü başlayabilirler. Okulumuz aynı zamanda her hafta öğrenciler için sosyal aktivite sağlamaktadır.

Vizeniz onaylanana kadar uçak bileti almayınız!!!

KONAKLAMA

Yurdun resimleri okulumuzun web sitesinde konaklama bölümünde mevcut, oradan inceleyebilirsiniz. https://esdubai.com/accomodation/

Yurtta yemekhane yok sadece kafeterya mevcut. Yurdun yakınlarında yemek yiyebilecek mekanlar mevcut aynı zamanda yurtta paylaşımlı mutfak da mevcuttur. Okulda öğlen yemeği oluyor okulda iken kursun kafeteryasından faydalanabilirsiniz.

Yurdun okula ücretsiz servisi bulunmaktadır. Normal bir araçla yaklaşık 25 dakika süren yol shuttle ile 30 dakika ile 45 dakika civarında sürmektedir. Yurdun olanakları çok iyidir. Yüzme havuzu,spor salonu,film izleme alanı,ders çalışmaalanı,bilgisayarlar vb. Olanaklar bulunmaktadır. Yurda başlangıçta 2 hafta kayıt olmanızı öneririm. En fazla 4 haftalık yurt kaydı alıyoruz.4 haftadan sonra öğrenciler dilerse haftalık olarak uzatabilirler. İlk etapta sadece anlaşmalı olduğumuz yurdu önerebiliyoruz.2 haftadan sonra haftalık 140 USD ödeyerek yurda devam da edebilirsiniz.

2. bir konaklama alternatifi olarak Jumeirah lakes Towers, Jumeirah Beach Residance ve Marina bölgelerinde paylaşımlı odalarda konaklayabilirsiniz ki mevcut öğrencilerin %90 I bu bölgelerde konaklamaktadır. Bu konaklamalar okula ortalama 10 ila 25 dakika yürüme mesafesindedir. Bu konaklamalarda ortalama 500 – 600$ aylık öderler ve bu fiyata elektrik,internet vb. faturalar , yüzme havuzu ve spor salonu ücretleri de bu fiyata dahildir. Öğrencilerden ortalama 140$ ve 280$ arası deposito talep edilir. Bu depozito konaklamadan ayrıldıklarında iade edilir. Evden çıkış tarihi ev sahiplerine 1 ay önceden haber verilmelidir ki ev sahibi ayrılacak kişinin yerine başkasını ikame edebilsin. Evler değişmekle beraber genelde 3 veya 4 odalıdır. Öğrenci odalardan birinde odayı 1 yada 2 yada 3 kişiyle paylaşabilir. Odalar büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişiyi barındırabilir ki kişi sayısının artması fiyatları aşağı çekmektedir. Ama siz her zaman 400-600$ olarak konaklama gideri hesaplayınız.

https://dubai.dubizzle.com/en/property-for-rent/rooms-for-rent-flatmates/?filters=(neighborhoods.ids%3D193%20OR%20neighborhoods.ids%3D57505%20OR%20neighborhoods.ids%3D63)&sort=newest

YAŞAMSAL GİDERLER

Dubai bir Arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat Dubai sahip olduğu vizyon gereği başta giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu birçok İngiliz, Amerikalı, Avrupalıyı ve dünyanın her yerinden milletlerin bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Dubai”de dilediğiniz gibi giyinebilir ve gece kulüplerinde ve birçok restaurantlarda alkol tüketebilirisiniz. Hatta haftanın en az 1 günü kadınlar için Ladies night mevcuttur ve bu günde kadınlar için sınırsız ve ücretsiz alkol tüketim hakkı mevcuttur.Ve yemeklerde % 60’lara varan indirimler de mevcuttur. Erkeklerde katılabilir fakat onlar için ücretsiz mekan oranı çok azdır. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda yada sadece kadınlara özel olan alanı kullanabilirsiniz.

Suç oranı %0 yakın olan Dubai’de evinizin aracınızın kapısını kilitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3 e giren bir ülkedir. Ve çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.

Sürekli olarak festival,fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerini yada sergilerini görebilirsiniz.

Yeme içme vb yaşamsal giderler için öğrenciye ortama 300-400 USD yeterli olacaktır.

Hava sıcaklığı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında biraz yüksektir fakat her yerde klima olması duraklar metro istasyonları taksiler kısacası her yerde klima olması bu 3 aylık sıcak dönemi rahat atlatmanızı sağlamaktadır. Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işler çok fazladır.

ÇALIŞMA HAKKI VE OLANAKLARI

Es Dubai’nin vereceği vize ile gelen öğrencilerin part-time olarak çalışma hakkı vardır.

En az 12 hafta ve üstü kayıt olan öğrenciler öğrenci vizesi ile Dubai’ye gelir ve yeterli İngilizceyesahip olduklarında iş bulabilir ve çalışabilirler. Okulumuzda iş bulma konusunda full time olarak biri çalışmaktadır ve öğrencilerin cv’lerini toplayıp onlara uygun iş bulma konusunda yardımcı olmaktadır fakat asla iş garantisi vermemekteyiz. Yurtdışından gelen öğrencinin ülkeye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma becerisini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Intermediate ve üstü seviyede öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. Intermediate altı öğrencilerin iş bulması biraz daha zaman almaktadır. Bulunacak part-time işlerde öğrencinin kazanacağı ücret: işe, iş yerine ve öğrencinin İngilizce yeteneğine ve karakterine bağlı olarak değişmektedir. Sosyal ve girişken bir kişiliğe sahip öğrenciler çok daha hızlı iş bulabilmektedir. Dubai’de güler yüzlü ve uyumlu olmak çok önemlidir ve iş bulma konusunda süreci hızlandırır. Not olarak belirtmeliyim ki birine bağırmak bile 6 ay cezadan başlar. Bu yüzden öğrencilerin kibar olmaları güzel olur. Part-time işlerde ortalama 6$-8$ arası kazanabilirler. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1000aed-3000 AED net maaş önermektedir. Dubai de iş konusunda birçok şey müzakereye açıktır konuşup daha fazlasını elde etmek mümkündür. Çalışmak isteyen öğrenciler gelmeden önce İngilizce test olup İngilizce cv’lerini hazırlamalıdırlar ki buraya gelip bununla vakit kaybetmemeliler.

Okulda Dubai’de iş bulma ve CV hazırlama konusunda her hafta eğitim verilmektedir. Bazen işverenler okula gelir ve workshop düzenlenir yada öğrenciyi işverenlere yönlendiririz. İş bulmak isteyen öğrencilerin bireysel çabası iş bulma başarısında çok ciddi etkendir. Okulun uygulamasında(ESDUBAI) güncel iş ilanları paylaşılıyor.

Ayrıca Dubai diğer dil eğitimi veren destinasyonlardan farklı olarak öğrencilere kendi mesleklerini yapma olanağı tanımaktadır. Bir bilgisayar mühendisliği mezunu öğrenci yeterli İngilizceyi edindikten sonra bilgisayar mühendisi olarak Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Bu bütün meslekler için gereklidir. Özellikle Designer ve mühendisler için çok ideal bir destinasyondur hatta başka bir ülkeye gitmek yeni mezun ve mezun olacaklar için zaman kaybı olacaktır. Dubai de İngilizcelerini geliştirirken aynı zamanda şehri ve ülkeyi yakından tanıyacaklardır ki buda işe başlama süreçlerini hızlandıracaktır.

Covid konusunda da çok güvenli bir ülke konumundayız ki nüfusun yarısı aşı oldu sayılır. Türkiye’den uçuşlar da açık. Vizeler de şuan için açık. Öğrenci vizelerinde bir kısıtlama söz konusu değildir.

Ön yargılı olmamanızı ve Dubai yi keşfetmenizi öneririm!!

Öğrenci Vizeleri açık herkes için. Lütfen linktede bulunan 2021 formunu kullanın. Anne – baba ad ve soyadları zorunlu. Sistemimiz her öğrencinin telefon numarasını ve email adresini zorunlu istiyor ve aynı e-mail ve numara 2 kere kullanılamıyor.

PASAPORT tam boy ve net okunur şekilde olmalı. Fotoğraf arka planı beyaz olmalı.

Tüm ödeme net bir şekilde okula ulaşmadan da vize işlemlerini başlatamıyoruz.

Güncel Bilgiler

Dubai vizesi ile ilgili bazı güncellemeleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yeşil pasaport sahibi öğrenciler, ülkeye direkt giriş hakkı olduğu için öğrenci vizesine başvuru yapamıyorlar ve 3 ay boyunca Dubai’de eğitim alabiliyorlar.

Bunun yanı sıra, Dubai’ye gelip eğitim almak isteyen öğrenciler için vize başvurusu ve uçuşlar açıktır.

Öğrenci vizesine başvuru yapan öğrenciler için vize süreci 2 ila 4 hafta arasında değişmektedir.

Bugünden geçerli olmak üzere, Pazar günü programına başlayacak öğrencilerimizin vizeleri program başlangıç tarihine 7 gün kala onaylanmışsa, uçak biletleri alınmadan önce, program başlangıç tarihleri için okuldan onay

alınması gerekmektedir.

** Pazar günü Dubai’ye varacak şekilde alınan uçak biletleri için okulumuz havalimanı karşılama ve konaklama hizmetlerini zamanında verebileceğini garanti etmemektedir.

Covid-19 salgını nedeniyle, Dubai Uluslararası Havalimanı’na inen öğrencilerimiz ücretsiz PCR testi olmakta ve 24 boyunca konaklamalarında karantina altında bekletilmektedir. Bu durum sebebiyle, hafta sonu Dubai’ye ulaşan öğrencilerimiz, eğitimlerine geç başlamak durumunda kalmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerimizin en geç Cuma günü Dubai’de olacak şekilde biletlerini almalarını tavsiye ediyoruz.

Ekte yer alan konaklama ve ES Dubai arasında ücretsiz servis hizmeti veren, shuttle saatlerini öğrencimizle paylaşabilirsiniz.

** Konaklama hizmetini okulumuzdan temin etmeyen öğrencilerimizin havalimanı karışmalarını kendilerinin organize etmesi gerekmektedir.